Follow by Email

26 Aralık 2011 Pazartesi

2011 vs 2012


Eski yılı geride bırakırken insanların çoğu geride bırakmaya hazır oldukları yılı umursamaz herkes belirsizliklerle dolu yeni yılın heyecanına bırakır kendini.

Kafada yeni tasarılar, yeni hayaller, bu sefer kesin olacak cümleleri uçuşur durur. Bu sene kesin daha çok çalışacağım, daha çok kazandıracak bir iş bulacağım, kesin her akşam spor yapacağım, sigarayı mutlaka bırakacağım vs vs vs... :)

Hep planlar, hep hayaller.... Ne de çabuk unutulur içinde bulunulan yıla girerken de bu hayallerin kurulduğu...  Neyse yine de ümidi yitirmeden her sene yine aynı heyecanlarla hayal kurabilmek güzel, gün gelir hayaller gerçek olur ne de olsa...

Ben gelecek yılla ilgili hayal kurmak yerine biraz geride bırakmak üzere olduğum yılı düşündüm geçtiğimiz hafta... 2011 bana neler getirdi benden neler götürdü...

Vatan için acı bir yıl oldu şehitler, depremler derken üzüldük gözyaşı döktük ama şöyle bir düşününce ailemin içinde hiç eksilen olmadı bu yılda, bunun için teşekkür ettim. Hiç bir sevdiğim beni terk etmedi 2011 yılında...

Uzun zamandır planladığım iş değişikliğini gerçekleştirdim, blogger oldum, İspanya seyahati yaptım, ailemde ciddi sağlık sorunları yaşamadım, sigara içmekten vazgeçtim... :)
Kariyerimle ilgili güzel adımlar atmak için çaba sarf ettim. Yazı yazma cesaretine giriştim. Yazmak için okudum, araştırdım, daha çok öğrendim. Yeni yazarların yeni kitaplarıyla tanıştım. Yıllardır planladığım dövmeyi sırtıma kazıttım... ( ayıla, bayıla da olsa başardım...)

Yeni arkadaşlar edindim, yeni doğmuş minnacık bir bebeği kokladım, annemle karşılıklı bir fincan kahveyi keyifle yudumladım, 9 yaşındaki yeğenimle Cars seyredip çıkıp kahraman arabalardan alıp şahane hamburger keyifleri yaptım...

Her şeye rağmen gülmek için çaba sarf ettim. Bazen çok zor oldu ama üzerine düşünce başarıldığını keşfettim.

Canımdan çok sevdiğim kuzenimi Fransa'ya uğurladım. Özlemi yaşadım şimdi kavuşacağım günün heyecanını yaşıyorum.

Hareketli, dolu dolu, zaman zaman beni şaşkına çeviren, çoğunlukla mutluluk ve huzur dolu bir yılı geride bırakmanın tatlı sevinci içinde ümitle yeni yılı bekliyorum. 

Yeni yıl için ne yazık ki şirketimizde herhangi bir aktivite yapılamadı. Kış sezonunun aşırı yoğunluğu, yöneticimizin yurt dışından planlanan zamanda dönememesi ekip arkadaşlarının büyük bir kısmının burada olamayışı keyifle bir arada oluşumuzu engelledi ne yazık ki..

Ama yinede şirket içi arkadaşlarla görüşüp onayları olursa Cuma gününü diğer günlerden biraz daha neşeli ve keyifli kılmak için bir şeyler yapmayı planlıyorum. En azından herkes biraz masasının başından uzaklaşır diğer arkadaşlarına hal hatır sorar, belki yemeğe bütün ekip çıkılır ve karşılıklı bir şeyler içilir. Eski yılı keyifle, bir arada, abartısız bir kutlama ile uğurlarız...

Yeni yıl için tekrar bir kutlama yazısı yazmayı planlamakla beraber... 

Yeni yıl yepyeni güzellikleri getirsin hepimizin hayatına. Bu yılda sevgi olsun, saygı olsun, düşünce olsun.... Kabul etmeyi, sahip çıkmayı, kıymet bilmeyi öğrenelim. Kariyerimizde şahane sıçrayışlar, kocaman adımlar atalım. Ailelerimiz genişlesin, hiç eksilmeyelim, yıllardır hasretini çektiğimiz bir dostumuzla aniden İstiklal Caddesi 'nin kalabalığında burun buruna gelelim... :) Planlarımızı uygulamaya geçelim, bize zarar veren her şeyden arınalım. Kafamızın bozuk olduğu arkadaşlarımızı arayıp sıkıntımızı anlatıp durumu çözüme kavuşturalım vb. bir sürü güzelliği kendi hayatımıza dahil edelim.

Bu çok büyük bir gerçek ki ne yaparsak biz yapacağız. Ne yazık ki sihirli değnek yok. İçimizde her istediğimizi yapabilecek muhteşem bir güç var yeter ki onun açığa çıkması için ilk adımı atalım.
İstemekten, dilemekten vazgeçmeyelim ve hayatın doğru kullanıldığı takdirde bize sonsuz kaynaklar sunduğu gerçeğini unutmayalım.

Bu yeni yılda hiç ama hiç tepetaklak olmayalım, hep 4 ayak üzerine düşelim... :)
                                                         veeee
Yeni yıllar tüm bunlar için sadece küçücük bir vesile... Unutmayalım... :)1 yorum:

  1. İnsanın gururla bağıra bağıra bunları söylemesi ne kadar güzel ...2011 bitiyor ama dilerim 2012 o kadar güzel geçerki 2011 aratmaz hiçbirimize ...:)

    YanıtlaSil