Follow by Email

19 Aralık 2011 Pazartesi

Beni Merak EdenlereBen İK üzerine kariyer yapmayı düşündüğümen bu yana buna konsantre olmuş durumdayım. Olayın ilk önce ücretlendirme ve yan haklar kısmı ile başlayıp, eğitim, oryantasyon, işe alım vb. süreçlerinde çalışma mücadelesine giriştim. Pek tabi bunlar kolay işler değil hatta zor işler ama benim israrla üzerinde durmaya devam edeceğime şüphe yok.

Aslında ben Mali İşler ile başladım iş hayatıma bundan da daha önce bahsettim. Hobiydi benim için İK... Dergiler okuyarak, kitap karıştırarak başladı bu heves sonra vazgeçilmez oldu. Şimdi de hayatımı bu işe kazanıyorum çok da mutluyum.

Ama ne zaman ki kariyer.net'in 'Sıradışı Kariyer' sayfasına girsem diyorum ki evet bu olmalı. İK benim mesleğim ve hayatımı bu işle kazanmaya devam etmeliyim ben cidden sıradışı bir kariyer de yapmalıyım. 

Sıradışı kariyer yapacak ne yeteneğim var bilmiyorum  düşün düşün bulamıyorum hatta gün geçtikçe ümidim yitiyor ama özünde bu denli yeteneksiz olamayacağımı düşünerek bu arayışa devam ettim. Ve işte o düşünce anlarının birinde buldum. Ben 'yazabiliyordum' yazarak belki bir seferliğine Sıradışı bir iş yapıp kariyerime renk katabilirdim.

Aklımda şahane bir hikaye vardı ve bu hikaye yazılmalıydı. İki kızın hikayesi rüyalarıma giren iki kızın hikayesini yazmaya başladım ve benim artık neredeyse bitmek üzere olan bir kitabım var. Evet acemi, evet sıradan ama benim için sıradışı bir kariyer...

Kitabım tam olarak ne zaman biter, kim basar, kim okur bilmem ama ben sıradışı İK'cı olma konusunda attığım adımın sonlarına gelmek üzereyim. Bir süredir benimle yaşayan bu 2 kızı bir an önce sizinle tanıştırmak için sabırsızlanıyorum.

Bu arada artık bloguma daha fazla zaman ayırmama engel bir durum kalmadı. Daha çok sizlerleyim beni merak eden takipçilerime duyurulur... :)

Sevgilerimle

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder